.:Naša trieda:.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.:Naša trieda:.

Vstup na vlastné nebezpečenstvo 8-)
 
DomovDomov  GalleryGallery  HľadaťHľadať  Latest imagesLatest images  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 TURISTICKÁ MAPKA FÓRA - for new visitors

Goto down 
AutorSpráva
yola
lav ju
lav ju
yola


Počet príspevkov : 286
Registration date : 03.05.2007

TURISTICKÁ MAPKA FÓRA - for new visitors Empty
OdoslaťPredmet: TURISTICKÁ MAPKA FÓRA - for new visitors   TURISTICKÁ MAPKA FÓRA - for new visitors Icon_minitime3/5/2007, 16:52

Co je to forum?

Forum je uz odpradavna miesto, kde sa ludia schadzali a diskutovali o veciach, ktore ich zaujimaju a su ich srdcu blizke Wink Toto forum nie je ine a kedze sme uz v stoleti ovocnyho netopyra, vieme forovat aj bez toho, aby sme sa museli stretavat na nejakom namesticku, teda vieme diskutovat virtualne Laughing

1.News
V tomto fore mozete diskutovat a pridavat temy ohladom novych udalosti v skole.

2.My
Nj, my Laughing .Forum o udalostiach v nasej triede, o spoluziakoch, profesoroch a inych zaujimavostiach Laughing

3. Offtopic
Forum pre volnu diskusiu. O vselibarscom, co sa do predchadzajucich sekcii nezmestilo Very Happy

4. Toto forum
Toto forum ma organizacny charakter. Su tu technicke, pouzivatelske a navigacne rady pre pouzivatelov fora.

Ako sem prispievat?

Prispievat sem mozno polahky Very Happy Najprv je treba kliknut na modry odkaz registracia do praveho horneho rohu. Tam zadate pozadovane udaje, najma svoj nick (meno, pod ktorym chcete, aby sme vas poznali), email a heslo. Pozor na heslo, ak ho raz zabudnete, mozete sa registrovat znova. Takze je dobre registracny mail, ktory po registracii pride, uschovat a nevymazavat.

Po tom, ako sa zaregistrujete, mozete:

a. Odpovedat na prispevky v jednotlivych temach, a to tak, ze kliknete na tlacidlo Poslat odpoved, ktore je umiestnene vlavo dole pod prispevkami.

Ak chcete citovat prispevok, na ktory reagujete, kliknite na tlacidlo "S citátom" umiestnenym pri prispevku vpravo. Citaciu mozete lubovolne upravit ci zvyraznit. Povodny prispevok, samozrejme, ostane nezmenený.

b. Mozete tiez v jednotlivych sekciach zalozit temu tym, ze kliknete na tlacidlo Nova tema. Novu temu vytvorte, az ked sa uistite, ze o podobnej veci sa nediskutuje inde.

Ak mate preklep (moja specialita napriklad Laughing ), svoj uz odoslany post upravite tym, ze kliknete na tlacidlo uprav, vstupite do prispevku a upravite ho tak, ako chcete.

Co su sukromne spravy alebo PM?

PMky su sukromne spravy len medzi 2 uzivatelmi fora. Nikto, ani administratori webu, ich obsah nepoznaju, maju teda cisto privatny charakter. Aby ste niekomu poslali novu spravu, staci kliknut na tlacidlo ss, ktore je umiestnene vlavo dole pod prispevkami jednotlivych pouzivatelov. Hore na monitore tiez mozete vidiet v druhom riadku v strede tlacidlo Súkromné správy. Ak vam niekto napisal, bude v zatvorke oznaceny pocet novych sprav. Sledovanie prichodu novych sprav je mozne aj cez e-mail tak, ze si v Nastaveniach vlavo hore vedla Súkromné správy nastavite "Áno" pri polozke "Upozorniť na príchod novej súkromnej správy".

Co je to avatar a co s tym mozem robit?

Avatar ("postavicka") je maly obrazok, ktory sa zobrazuje vedla prispevku pod menom prispievatela. Nastavit si ho moze kazdy registrovany pouzivatel v Nastaveniach profilu. Ak mate nejaky problem s ich vlozenim, pytajte sa.

Vkladanie linkov na clanky, obrazkov, videi a mp3
1. Vloženie článku
Chce to skopírovať link článku, hodiť ho do príspevku a následne začiatok linku označiť znakom [url] a koniec linku znakom [/url]

2. vlozenie obrazku

Cez www.imageshack.us

Ak chcete, aby sa obrazok zobrazil priamo na fore, a nielen vlozit nan link, treba na zaciatku linku skopirovany link oznacit znakom TURISTICKÁ MAPKA FÓRA - for new visitors  a koniec linku znakom >> pozor treba davat na velkost takto vkladanych obrazkov, aby neboli privelke a nerozbijali stranku

3.Vlozenie mp3

Napríklad cez www.sendspace.com

1.) vyberiete súbor ktorý chceš uploadnúť
2.) do description napíšete nejaký popis (nemusí byť)
3.) do recipient (príjemca) alebo your email (ako odosielateľ) môžete napísať aj e-mailovú adresu (nemusí byť)
4.) Upload file

... po chvíli sa súbor uploadne a vyhodí odkaz na ktorom sa súbor dá stiahnuť. Ak ste vypísali nejaký mail do "príjemcu" - tomuto príde mail s daným odkazom. Ja to väčšinou robím tak, že práve do príjemcu napíšem moju mailovú adresu a ak náhodou stratím odkaz so súborom, príde mi to mailom a hocikedy to nájdem Cool
Odpovede najdete tu a opat, nebojte sa pytat.

Smajliky

Ked pisete post a chcete dodat smajlik, zakladna skala je vlavo pri okne, kde pisete prispevok, staci kliknut na adekvatny obrazok smajla.Ak mate navrh na noveho smajla, hodte to sem.

Skratky a znacky

Podaktori uzivatelia na nete, vratane mna Smile , si zvykli zjednodusovat svoje reakcie vkladanim slovnych skratiek. Niektore z nich su vysvetlene tu:

LOL - Laugh Out Loud - Nahlas sa smiat
WTF? - What The Fu*k? - Co do "pekla"? Wink
WTFF? - What The Fu*king Fu*k? - Co do horuceho "pekla"?
LMAO - Laughing My Ass Off - "Strasne" sa smiat Wink
ROFL - Rolling On Floor Laughing - Valat sa od smiechu po zemi
ADOLF - An Death On Laughing Floor - 5 nasobok ROFL Laughing
OMG - Oh My God - O moj Boze
IMO - In My Opinion - Podla mojho nazoru (IMHO - In My Humble Opinion - Podla mojho skromneho nazoru)
BTW - By The Way - Mimochodom

Pouzivaju sa aj skratky:
jj = jo, jo
ee = ne, ne
njn = no jo, no
hh = haha
dpc = moja specialitka, ktoru rada vysvetlim Laughing

Ine

Moderator fora - clovek ktory moze upravovat, presuvat alebo mazat temy alebo prispevky, ak nie su v sulade s pravidlami prispievania. Moze do tem pridavat hlasovanie alebo im dat atribut "dolezite" alebo "oznam". Moderatori zatial nie su urceni, kto ma zaujem nech da vediet
Admin (administrator) - moze upravovat, presuvat alebo mazat prispevky alebo temy. Moze upravovat sekcie, davat temam atributy. Moze pouzivatelovi udelit BAN. Admin fora je moja ctena malickost - yola

BAN - docasne alebo trvale pozastavenie pristupu na forum. Udeluje sa pouzivatelovi, ktory opakovane alebo hrubo porusil pravidla prispievania na forum. Laughing Pravidla prispievania na forum su jasne. Nevyjadrovat sa nadmieru vulgarne, pokial mozno vulgarne vobec nie:lol: Nezakladat duplicitne temy, nespamovat (teda opakovane sem nevkladat a nepisat blbosti). Pred banom pride upozrnujuca PMka - ak dotycny nebude respektovat jej obsah a pravidla nadalej, nebabreme sa s nim.

NAKONIEC

Vsetci novi pouzivatelia su vitani. Ak ste doposial nemali ziadnu skusenost s forom podobneho typu, netreba sa bat spytat, napriklad aj tu, nikto vas nezje Smile Takisto sa netreba bat prispievat, ak sa aj chybka vloudi, vsetko je jednoduche a da sa rychlo naucit. Wink
Návrat hore Goto down
https://nasatrieda.slovakforum.net
 
TURISTICKÁ MAPKA FÓRA - for new visitors
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
.:Naša trieda:. :: Other :: Toto fórum-
Prejdi na: